Kaip išsirinkti vietą vestuvių šventei?

Šis klausimas kamuoja tikriausiai visas poras, o tarp daugybės reklaminių pasiūlymų iš patalpų nuomotojų sunku susigaudyti. Iš tikrųjų renkant informaciją internete reikės sugaišti nemažai laiko, todėl dar prieš paieškas pravartu aiškiai apsibrėžti, ko ieškote. Pagrindiniai kriterijai – geografinė vieta, svečių skaičius, reikalavimai aplinkai ir šventės trukmė bei kainos ribos. Jau žinote tai? Tuomet galite pradėti paieškas!

Kur švęsti vestuves savo mieste

Savas miestas – išties dažnas pasirinkimas. Jis jaukus, pažįstamas, toli vykti nereikia nei patiems, nei didžiajai daliai svečių. Priklausomai nuo to, kokiame mieste gyvenate, žinoma, skiriasi ir vestuvių šventės vietų pasirinkimas. Visada rasite vestuves priimantį jaukų restoranėlį ar viešbutį su pokylių sale, o didesniuose ar kurortiniuose miestuose šį pasirinkimą papildo ir puikiai sutvarkytos kaimo turizmo sodybos, užmiesčio vilos.

Renkantis vietą vestuvėms savo mieste labai patogu yra apžiūrėti daugiau variantų ir išsirinkti juos aplankius: nereikia toli vykti, o kai kurias vietas galbūt ir šiaip jau yra tekę aplankyti patiems arba pažįstamiems.

Populiariausios vietos švęsti vestuves

Didžiausia pasiūla skatina konkurenciją, o pastaroji kelia paslaugų kokybę. Daugybėje vestuvių dalyvaujantys vestuvių fotografai pastebi, kad populiariausios vietos išsidėsčiusios aplink didžiuosius miestus, Lietuvos kurortus. Jei vienos poros renkasi emociškai reikšmingą vietą savo mieste, tai kitos prioritetą suteikia pačių patalpų, šventės vietos interjerui ir eksterjerui ir dėl to yra pasiryžę įveikti porą šimtų kilometrų – Lietuva juk nėra didelė. Šiuo atveju dažnai poras konsultuoja vestuvių fotografai, kurie daugelį vietų yra aplankę ir matė, kaip galima pasirinktą salę papuošti, kokias klaidas galbūt darė kitos poros.

Renkantis gražią aplinką daug dėmesio skiriama nuotraukoms, todėl vestuvių fotografai gali patarti, kaip pasiruošti, kad rezultatai būtų puikūs ir jaunavedžiai galėtų didžiuotis savo vestuvių albumu. Jei šventė planuojama vasarą, šiltojo sezono metu, svarbu ne tik vidaus interjeras, tačiau ir vietos aplinka. Poros mėgsta dalį šventės perkelti į lauką, fotosesiją – į netoliese esančius gražius gamtos kampelius.

Švęsti vestuves užsienyje

Šiuolaikinės technikos laimėjimai daug mažiau riboja visų mūsų, o kartu ir jaunavedžių pasirinkimus. Vienas tokių – vestuvių geografinės vietos pasirinkimas. Šiuolaikinės poros, rinkdamosi vietą vestuvėms, nebūtinai žvelgia į Lietuvos miestus, juk susituokti ir linksmai atšvęsti galima daugelyje žemės kampelių. Dėl įvairių teisinių trukdžių ir kelionės kainų dažniausiai pasirenkamos Europos šalys. Italija, Ispanija, Graikija – populiarios jaunavedžių kryptys, kuriose pasitinka puikus klimatas ir visas spektras paslaugų vestuvėms.

Vestuvių fotografai pastebi, kad užsienyje poros daug dėmesio skiria vestuvių fotosesijai, tačiau kartu viskas būna ir daug paprasčiau. Šiltas klimatas neįprasta ar netgi egzotiška gamta leidžia atsipalaiduoti ir kaipmat pajusti atostogų nuotaiką. Be to, vestuvių planuotojai teigia, kad vestuvės užsienyje, sumaniai planuojant, kainuos tikrai ne brangiau už tokią pat šventę Lietuvoje.

Straipsnio autorius: www.fotogidas.lt

Kiekvienas fotografas Vilniuje turi idėjų vestuvių fotosesijai

 

Vestuvių fotosesijos metu profesionalus fotografas Vilniuje nori užfiksuoti kiekvieną jaunųjų šypsnį, bučinį, nuotykį. Vestuvinėse nuotraukose įamžinamos išskirtinės jaunųjų emocijos, kurios bus prisimenamos visą gyvenimą. Nors eksperimentavimas vestuvių fotosesijose labai sveikintinas, tačiau vis dėlto fotosesija turi būti gerai suplanuota, todėl pirmenybę visada reikia teikti fotosesijos planui, o eksperimentavimui – mažiau dėmesio. Taigi, pakalbėkime apie tai, kokių idėjų vestuvių fotosesijai gali pateikti fotografas Vilniuje.

Fotografai vienareikšmiškai teigia, kad geriausia surengti vestuvių fotosesiją lauke, kadangi lauke padarytos nuotraukos būna pačios geriausios, nes čia tinkamiausias apšvietimas. Be to, geras oras nėra būtinybė. Patyręs profesionalas moka panaudoti bet kokias oro sąlygas savo naudai, todėl net ir didžiausias lietus gali sukurti labai romantišką atmosferą. Pavyzdžiui, jeigu lyja lietus, fotografas gali patarti jauniesiems lakstyti basomis po senamiesčio balas ir įamžinti šią akimirką. Tokia nuotrauka bylos apie tai, kad jaunųjų porai nesvarbu, kas vyksta aplinkui, nes jie yra kartu.

Įspūdingą fotosesiją galima surengti ir miške. Tiesa, tokia praktika labai populiarėja pastaruoju metu. Tokią fotosesiją vestuvių fotografai rekomenduoja tiems, kurie mėgsta paslaptingumą ir natūralumą. Fotografuojantis miške vasarą nuotraukose būna pilna kontrastų, gamta suteikia joms gaivumo. Fotografuotis miške rudenį fotografai pataria tuomet, kai lapai tik pradeda kristi – tai spalvingiausias metas, o samanos vis dar yra žalios. Be to, vienas gražiausių akcentų nuotraukose rudenį – aprasoję voratinkliai – tai stebuklinga ir magiška! Žiemą irgi galima fotografuotis miške. Nors žiemą miškas atrodo nykesnis, tačiau naudojant tam tikrus papuošimus, pavyzdžiui, ant medžio užrištą raudoną kaspiną, galima padaryti labai gražią fotosesiją. O jeigu netyčia pradės snigti – fotosesijos sėkmė garantuota! Pavasarį patariama fotografuotis tada, kai gamta žydi ir žaliuoja.

Vestuvinės nuotraukos padarytos pajūryje atrodo išties įspūdingai. Pajūris vestuvių dieną atrodo labai įkvepiantis ir romantiškas. Jeigu ruošiatės surengti fotosesiją Lietuvos pajūryje, vietą reikia rinktis labai rūpestingai, kad prie kranto nebūtų zujančių žmonių ar kitų dėmesį blaškančių veiksnių. Gerai paieškojus galima rasti paplūdimį, kur nebūna žmonių. Ideali idėja tokiai fotosesijai – tai lengva, plazdanti balta nuotakos suknelė, basas jaunikis, saldi cukrinė vata ir vėjas. Be abejo, galima rinktis ir pašėlusią kelionę pajūriu su keturračiu arba surengti fotosesiją apleistame Nidos oro uoste.

Atrakcionų parke taip pat galima surengti žaismingą ir dailią fotosesiją. Aišku, pačių ekstremaliausių atrakcionų reikėtų atsisakyti, šiuo atveju geriau tiks senoviška karuselė su arkliukais. Čia padarytos nuotraukos bus kupinos romantikos ir sentimentų. Taip pat galite nusifotografuoti ant sūpynių – čia labai gražiai plazdės vestuvinė suknelė, nuotraukos nebus statiškos, o atvirkščiai, dinamiškos ir kupinos gyvybės. Jaunavedžiai, trokštantys ekstremalumo, gali rinktis ir senas elektrines mašinėles.